Bartłomiej Tarłowski członkiem Zarządu OZPN Konin

Grzegorz Pietrzak został wybrany nowym prezesem Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Były przewodniczący Kolegium Sędziów miał ostatecznie tylko jednego kontrkandydata, był nim Bartłomiej Tarłowski z Warty Rumin. Nasz przedstawiciel ostatecznie został wybrany członkiem Zarządu KOZPN.

Jeszcze przed walnym zgromadzeniem swoją chęć startu zgłaszali Mirosław Durczyński, dotychczasowy prezes Konińskiego OZPN i Robert Nadgrodkiewicz, prezes SKP Słupca. Obaj niespodziewanie podczas zgromadzenia w szranki z Grzegorzem Pietrzakiem nie stanęli. Swoje zapowiedzi potwierdził jedynie członek Warty Rumin - Bartłomiej Tarłowski - który był jedynym rywalem Grzegorza Pietrzaka.

Ostatecznie delegaci klubów z okręgu konińskiego zdecydowanie opowiedzieli się za kandydaturą Grzegorza Pietrzaka. Wywodzący się ze środowiska sędziów działacz otrzymał 106 głosów. Na Bartłomieja Tarłowskiego oddano szesnaście głosów, a dziewięć kart okazało się nieważnych.

- Współpraca, zrozumienie, szacunek - tak swój program streścił nowy prezes Konińskiego OZPN. - Chciałbym skończyć z podziałami. Liczę na współpracę z Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej i władzami samorządowymi.

Walne zgromadzenie wybrało również w piątek skład nowego zarządu związku. Pięciu kandydatów, zgodnie ze statutem, zaproponował nowy prezes i cała piątka do zarządu została wybrana. Byli to: Jarosław Kawka (117 głosów za), Krzysztof Nowak (118 głosów za), Robert Nadgrodkiewicz (117 głosów za), Edward Krawczyk (116 głosów za) i Roman Jaszczak (96 głosów za).

Ponadto drugą piątkę wybrano spośród kandydatur zgłoszonych podczas zebrania. Skład zarządu uzupełnili: Grzegorz Pawlak (73 głosy za), Marek Pingot (53 głosy za), Krzysztof Jurkiewicz (47 głosy za), Bartłomiej Tarłowski (40 głosów za) i Artur Zajdel (37 głosów za).

Absolutorium otrzymały również poprzednie władze związku - przeciw głosował zaledwie jeden delegat, a dwóch się wstrzymało. Oprócz tego wręczone zostały odznaki PZPN, WZPN i Konińskiego OZPN dla najbardziej zasłużonych piłkarskich działaczy z regionu.

Źródło: portal lm