Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu dla Warty Rumin

Klub Sportowy Warta Rumin otrzymał dofinansowanie w wysokości 10 000 zł w ramach Programu „Klub”, którego organizatorem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Program skierowany jest do klubów sportowych, których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz uczniowskich klubów sportowych. To kolejny sukces klubu w tym roku. Środki zostaną przeznaczone na wynagrodzenie dla trenerów oraz na zakup sprzętu sportowego.

Program jest finansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF), którego dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Na realizację Programu w 2016 roku przeznaczono kwotę 15 mln zł.

Łączna kwota wnioskowanej dotacji w ramach Programu „KLUB” mogła być wyłącznie na poziomie 10 000 zł w przypadku klubu jednosekcyjnego, oraz 15 000 zł w przypadku klubu posiadającego więcej niż jedną sekcję. Warta Rumin jest klubem jednosekcyjnym.

Wymagane było, aby wnioskodawca (klub) prowadził formalnie zarejestrowaną działalność sportową co najmniej 3 lata (rejestracja w KRS bądź w ewidencji prowadzonej przez starostę właściwego ze względu na siedzibę klubu). Warta Rumin spełniała wszystkie warunki uczestnictwa w programie.

Uzyskane przez klub dofinansowanie może być przeznaczone dla szkoleniowca (trenera, instruktora, nauczyciela wf), który prowadzi zajęcia sportowe w klubie wyłącznie z dziećmi i młodzieżą szkolną do 18 roku życia. Wysokość dofinansowania wynagrodzenia szkoleniowca w programie wynosi 6000 zł. Wynagrodzenie może zostać podzielone pomiędzy kilku szkoleniowców.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie zakupu sprzętu sportowego lub organizacji obozu sportowego w dowolnej proporcji finansowej (którego uczestnikami mogą być wyłącznie dzieci i młodzież do 18 roku życia) wynosi 4000 zł.

Po awansie do wyższej klasy rozgrywkowej, to kolejny sukces klubu z Rumina.

Autorem wniosku był Zbigniew Tarłowski, Prezes K.S. Warta Rumin.