Historyczne zwycięstwo

Spotkanie z LZS Karszew w ramach I kolejki konińskiej B-klasy w sezonie 2015/2016 na zawsze zapisze się w annałach Warty Rumin. W tym pojedynku seniorzy odnieśli najwyższe w historii zwycięstwo w oficjalnych rozgrywkach ligowych. W protokole końcowym sędziowie wskazali na zwycięstwo Warty Rumin w stosunku bramkowym 19:0. W rzeczywistości bramkarz gości wyciągał piłkę z siatki 18 razy. Oznacza to tyle, że to spotkanie było również niecodziennym zjawiskiem dla trójki sędziowskiej. Ostatecznie 3 punkty zostały w Ruminie, a kibice mogli dziś obejrzeć prawdziwy festiwal strzelecki.

Autorami wszystkich bramek strzelonych w pojedynku z Karszewem było zaledwie 5 zawodników. Na listę strzelców wpisali się: Michał Marczak (5 goli), Jan Paweł Wiśniewski (5 goli), Damian Dzwoniarski (4 gole), Arkadiusz Wesołowski (2 gole), Kuba Matuszak (1 gol) i Jarosław Smorawski (1 gol). Na uznanie zasługuje trafienie Arkadiusza Wesołowskiego bezpośrednio z rzutu rożnego oraz gol zdobyty przez kierownika drużyny. Swoją okazję miał również Arkadiusz Kmieczyński, bramkarz naszego zespołu, który nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Trener Jerzy Banaszak nie stosował dzisiaj taryfy ulgowej dla swoich zawodników. Przełożyło się to na walkę naszego zespołu do ostatniej minuty spotkania. Widać również było wśród zawodników Warty głód gry w piłkę nożną. Jeszcze nigdy nie rozpoczynaliśmy rywalizacji ligowej w połowie września.

Trudno powiedzieć cokolwiek o grze naszych rywali. Najważniejsze jednak, że zespół dotarł do Rumina i dotrwał w pełnym składzie do ostatniego gwizdka sędziego.

Kolejny mecz rozegramy z KS Mostki, który w I kolejce przegrał w Grodźcu z Piastem 0:2.

Bramki

10 Michał Marczak, 15 Jan Paweł Wiśniewski, 17 Michał Marczak, 25 Kuba Matuszak, 32 Michał Marczak, 35 Jan Paweł Wiśniewski, 37 Jan Paweł Wiśniewski, 40 Damian Dzwoniarski (k.), 44 Arkadiusz Wesołowski, 48 Arkadiusz Wesołowski, 55 Damian Dzwoniarski, 57 Michał Marczak, 61 Jan Paweł Wiśniewski, 64 Michał Marczak, 75 Damian Dzwoniarski, 80 Damian Dzwoniarski, 85 Jan Paweł Wiśniewski, 89 Jarosław Smorawski

Skład

Arkadiusz Kmieczyński, Mateusz Kucharczyk, Piotr Walczak (70 Mateusz Kwiatkowski), Mateusz Giezek, Damian Dzwoniarski, Michał Roszak, Arkadiusz Wesołowski, Kuba Matuszak (65 Mateusz Bartczak), Adam Błaszczyński (45 Zbigniew Tarłowski), Paweł Wiśniewski, Michał Marczak (80 Jarosław Smorawski)