Jerzy Banaszak honorowym członkiem WZPN

Decyzją delegatów Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo-Wyborczego Jerzy Banaszak, trener Warty Rumin, został honorowym członkiem Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Trener Jerzy Banaszak - swoją karierę zawodniczą rozpoczął w największym lokalnym klubie - Górniku Konin. Następnie występował w takich klubach jak: Lech Poznań (1976), Legia Warszawa (1976-1979), Zawisza Bydgoszcz (1979-1982), ponownie Górnik Konin (1982-1990).

Nie mniej bogata jest kariera trenerska. Jerzy Banaszak szkolił takie zespoły jak: Zjednoczeni Rychwał, Sokół Kleczew, Polanin Strzałkowo, Górnik Konin, Olimpia Koło, CKS Zbiersk, Warta Rumin (obecnie).

Trener Banaszak jest wzorem dla młodych adeptów piłki nożnej. Spod jego ręki wyszło wielu utalentowanych zawodników. Zarówno jako zawodnik, jak i trener zawsze wyznaje zasadę, że najważniejsze jest dobro drużyny.

Obecnie trenując seniorów i trampkarzy w Warcie Rumin trener Banaszak zaangażował się we współpracę z różnymi organizacjamina rzecz krzewienia zdrowego trybu życia i profilaktyki przeciw uzależnieniom. Poświęca swój wolny czas na wyszukiwanie zagrożonych różnymi patologiami młodych ludzi i skutecznie nakłania ich douprawiania sportu. Współpracuje na tym polu z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Starym Mieście oraz z Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy gminie Stare Miasto.Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu trenera Banaszaka K.S. Warta Rumin mógł dwukrotnie zorganizować obóz szkoleniowo-wypoczynkowy,w którym uczestniczyła też młodzież zagrożona wykluczeniem społecznym z powodu bardzo złej sytuacji w rodzinie.

Trener Banaszak jest wzorem nienagannej postawy, kultury osobistej, bezinteresowności i hartu ducha. Młodzi ludzie mimo, iż czują przed nim respekt bardzo lubią z nim przebywać i trenować ze względu na utrzymywaną dyscyplinę i wspaniałą atmosferę w zespole.

Obecnie trener Banaszak jest animatorem na orliku z Żychlinie (gmina Stare Miasto) oraz członkiem Komisji Rewizyjnej K.S. Warta Rumin.

Powiązana galeria: