Walczyli do ostatniej minuty-podsumowanie weekendu #3

Miniony weekend to był bardzo dobry czas dla naszego klubu. Wszystkie zespoły pozytywnie zaznaczyły swoją obecność na piłkarskiej mapie regionu konińskiego.

---

Debiut w oficjalnych zawodach zaliczyli najmłodsi zawodnicy Warty Rumin. Uczestnicząc w turnieju Młody Górnik Cup 2015 przeszli swoisty chrzest sportowy. Podopieczni Jana Pawła Wiśniewskiego nie rywalizują na co dzień w ligowych rozgrywkach ze względu na zbyt młody wiek więc tego typu zawody były okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z rówieśnikami z innych klubów. Oprócz Warty Rumin w turnieju udział wzięły następujące zespoły: Górnik Konin, Tulisia Tuliszków oraz GKS Rzgów. Gratulujemy Górnikowi świetnej organizacji. Każdy z uczestników otrzymał medal, upominek oraz drobny poczęstunek.

---

Bardzo ważne, bo pierwsze, ligowe zwycięstwo odnieśli wychowankowie Damiana Markiewicza, którzy pokonali w wyjazdowym spotkaniu Spartę Konin 5:0. Należy podkreślić imponujący rozmiar zwycięstwa ze Spartą.Choć wynik na tym poziomie rywalizacji sportowej ma drugorzędne znaczenie, to jednak wygrana zawsze smakuje wyjątkowo.

---

Trudne zadanie do wykonania miał przed sobą zespół trampkarzy, którzy mierzył się w Ruminie z niepokonaną dotychczas drużyną Tura Turek. Mimo wyrównanej w wielu momentach gry, nie udało się zdobyć punktu w tym spotkaniu. Ostatecznie Warta przegrała 1:5. Wielu obserwatorów podkreśla coraz lepszą formę podopiecznych Jerzego Banaszaka.

---

Bardzo ciekawie zapowiadał się również pojedynek seniorów z Piastem Grodziec. Warto dodać, że Piast to zespół, który powstał w tym roku z inicjatywy Rafała Osajdy, rozpoznawalnej postaci konińskiej piłki nożnej. Rafał jest świetnym bramkarzem i osobą zaangażowaną w życie klubów, których barwy miał okazję reprezentować. W krótkim czasie Piast zyskał profesjonalny sznyt. Dobrze budowany wizerunek klubu spowodował ogromne zainteresowanie sponsorów oraz miejscowych kibiców, którzy stanowią obecnie najbardziej liczną widownię na meczach do klasy okręgowej włącznie. Wróżymy temu klubowi świetlaną przyszłość.

Z pojedynku zwycięsko wyszła Warta Rumin, która rzutem na taśmę pokonała gospodarzy 3:2. Patrząc obiektywnie nie zasłużyliśmy w pełni na 3 punkty. Sami zawodnicy Warty przyznali, że nie wznieśli się na wyżyny swoich możliwości. Jednak jak na doświadczony zespół przystało, piłkarze zrealizowali swój plan w 100%. Co istotne Warta dwukrotnie potrafiła wyjść z opresji za każdym razem doprowadzając do wyrównania, aby ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Nastąpiło dopiero 5 minut przed końcem spotkania po golu wprowadzonego w drugiej części meczu Mateusza Bartczaka. Wcześniej do bramki Piasta trafiali Jan Paweł Wiśniewski oraz lider strzelców konińskiej B-klasy Michał Marczak, który ma już na swoim koncie 8 ligowych bramek.

Kolejne spotkanie Warta rozegra z czarnym koniem tych rozgrywek Mirkiem Adamów, który dość niespodziewanie zajmuje 2 miejsce z różnicą jednego punkty do naszego zespołu.

Skład Warty Rumin:
Arkadiusz Kmieczyński, Mateusz Giezek, Piotr Walczak, Mateusz Kucharczyk, Zbigniew Tarłowski, Arkadiusz Wesołowski, Kuba Matuszak, Michał Roszak (46 Krystian Urycki), Jan Paweł Wiśniewski, Damian Dzwoniarski (Mateusz Bartczak), Michał Marczak.

Bramki dla Warty: Jan Paweł Wiśniewski (10 min.), Michał Marczak (75 min.), Mateusz Bartczak (85 min.)

Fot. - dzięki uprzejmości GKS Piast Grodziec, autor zdjęć: Grzegorz Łyczak