Warta Rumin

01.10.2004

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Stowarzyszenie „Warta” Rumin powstało w 2004 roku z inicjatywy lokalnej młodzieży. Liczy 80 członków. Działa w nim Klub Sportowy „Warta” Rumin, który bierze udział w rozgrywkach piłkarskiej A-klasy. Poza klubem sportowym przy stowarzyszeniu przez 7 lat funkcjonował zespół taneczny dla dziewcząt o nazwie „Zderzenie”. Zespół uświetniał swoimi występami uroczystości i imprezy na terenie całego powiatu konińskiego. W 2010 roku klub powołał pierwszą drużynę młodzieżową, która przystąpiła do rozgrywek OZPN Konin. Stowarzyszenie inicjowało wiele lokalnych przedsięwzięć i akcji, m.in. budowa boiska do gry w piłkę nożną i do gry w koszykówkę. Klub nawiązał relacje z największymi markami na rynku polskim: Intermarche i Orange.HISTORIA WARTY RUMIN – KLUCZOWE DATY2004 – utworzenie klubu2005 – budowa boiska do gry w piłkę nożną– utworzenie zespołu tanecznego „Zderzenie”– wyjazd do pierwszoligowego klubu „Lech” Poznań2006 – budowa systemu nawadniania na boisku– organizacja turnieju sołectw w tenisie stołowym (impreza cykliczna)2007 – start seniorów w rozgrywkach Konińskiego OZPN na szczeblu klasy „B”2008 – pozyskanie kontenerów socjalnych na potrzeby szatni dla zawodników2009 – ogrodzenie płyty boiska2010 – awans do wyższej klasy rozgrywek: klasa „A”– utworzenie drużyny Orlik-Żak (rocznik 2001-2002)2011 – pozyskanie środków za zakup samojezdnej kosiarki-traktorka do koszenia murawy– otrzymanie tytułu „Zasłużeni dla Sołectwa Rumin”2012 – utworzenie zadaszeń dla zawodników rezerwowych2013 – utworzenie drugiego zespołu juniorskiego2014 – uroczyste obchody jubileuszu 10-lecia działalności klubu: mecze, gala– wygrana w konkursie firmy Socjomania: nagroda dostęp do monitoringu Internetu Brand242015 – zakwalifikowanie się do programu Kluby Sportowe Orange– nominacja do tytułu "Człowiek Roku 2014 Gminy Stare Miasto"
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości