Młodzieżowe drużyny Warty Rumin ze sponsorem tytularnym

Supermarket Intermarché w Centrum Handlowym „Ferio” został sponsorem tytularnym młodzieżowych grup piłkarskich Klubu Sportowego „Warta” Rumin. Właściciele supermarketu Sylwia i Jacek Berger, na specjalnie przeprowadzonym treningu pokazowym,  przekazali czek na kwotę 3 500 zł. Dodatkowo Państwo Berger ufundowali najmłodszym piłkarzom Warty Rumin wyjazd na ogólnopolski turniej młodzików „Intermarché Cup”, który odbędzie się od 20 do 22 czerwca w Trzebiatowie. Od dziś młodzieżowe drużyny Warty Rumin nosić będą nazwę Warta Intermarché Rumin

Uroczyste wręczenie czeku odbyło się w hali sportowej przy Gimnazjum  w Starym Mieście. Bezpośrednio po przekazaniu odbył się pokazowy trening oraz mecz w wykonaniu młodzików Warty Rumin. W spotkaniu udział wzięli: Ryszard Nawrocki, wójt Gminy Stare Miasto, Monika Pawłowska z referatu sportu i oświaty Urzędu Gminy w Starym Mieście, zarząd klubu oraz najmłodsi zawodnicy wraz ze swoimi rodzicami.

Zdecydowaliśmy się kontynuować współpracę z Wartą Rumin, która stwarza warunki do trenowania młodym talentom z terenu Gminy Stare Miasto. To cenne, że rodzice nie ponoszą kosztów uczestnictwa w zajęciach swoich pociech, dlatego uznaliśmy, że środki finansowe, które przekazujemy, pomogą lepiej organizować treningi oraz uczestniczyć w zawodach sportowych – powiedziała Sylwia Berger, właścicielka supermarketu Intermarché w Centrum Handlowym Ferio.

Otrzymane środki Zarząd klubu przeznaczy na pokrycie kosztów treningów młodych piłkarzy, wyjazd na Stadion Narodowy w Warszawie z okazji 10-lecia istnienia klubu oraz zakup kompletów strojów piłkarskich.

Aktualnie Warta Intermarche Rumin liczy dwie drużyny młodzieżowe: młodzików młodszych oraz orlików. Trenerem pierwszej jest Paweł Wiśniewski pełniący również funkcję wiceprezesa Warty. Z kolei od stycznia tego roku trenerem orlików jest Dawid Płocharski, grający na co dzień w zespole seniorów klubu z Rumina.