Porażka na otwarcie sezonu

Warta Rumin uległa Tulisii Tuliszków 0:2 w pierwszym meczu sezonu 2014/2015 konińskiej A-klasy. Mecz miał dość szybkie tempo, a kibice obejrzeli wiele sytuacji podbramkowych. Nieco lepiej piłkarsko wypadli goście i to spadkowicz z klasy okręgowej zainkasował 3 punkty. Widowisko popsuli sędziowie, którzy uznali bramkę zdobytą z pozycji spalonej oraz nie podyktowali ewidentnego rzutu karnego dla gospodarzy.

Pierwsza połowa rozpoczęła się od intensywnych ataków przyjezdnych. Jednak wraz z upływem czasu gospodarze zaczęli dochodzić do głosu i coraz częściej zagrażali bramce rywali. W wielu przypadkach Warcie zabrakło dobrego rozegrania i dokładnych podań. Defensywa Tulisii bez problemów radziła sobie z wrzutami zawodników z Rumina.

Bramka dla Tulisii padła w 30 minucie. Gol zdobyty został z pozycji spalonej. Sędzia popełnił duży błąd.

Do przerwy Warcie nie udało się pokonać bramkarza rywali, choć niewiele zabrakło, aby doprowadzić do wyrównania. Szczęścia zabrakło Mateuszowi Suberskiemu, którego strzał zakończył się na poprzeczce.

W drugiej połowie największe szanse na wyrównanie miał Norbert Szambelan, który dwukrotnie znalazł się w dogodnej sytuacji do zmiany rezultatu spotkania.

W 65 minucie Tulisia podwyższyła prowadzenie po akcji zaczepnej i stracie gospodarzy w środku pola. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie, choć każda z drużyn wypracowała sobie kilka dogodnych sytuacji bramkowych.

Dziś gra Warty Rumin wyglądała obiecująco. Najlepiej wypadł Mateusz Kucharczyk, który rozegrał dziś perfekcyjne zawody. Warto pochwalić również Bartosza Jóźwiaka, który nie jest nominalnym bramkarzem, ale popisał się wieloma widowiskowymi paradami. Co najważniejsze bramki nie padły po jego błędach. Mimo porażki wszyscy zasłużyli na uznanie. Zwyciężyło doświadczenie rywali.

To czego zabrakło, to dokładność w rozgrywaniu i zachowanie zimnej krwi w sytuacjach podbramkowych. Gdyby nie sędzia i słaba skuteczność, wynik spotkania mógłby wyglądać inaczej. W tej sytuacji Warta szukać będzie punktów w kolejnych spotkaniach.