Porażka po rzutach kranych

Warta Rumin przegrała po rzutach karnych z GKS Rzgów w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu OZPN Konin. W regulaminowym czasie drużyny remisowały 1:1. O awansie decydowały rzuty karne, które GKS Rzgów wygrał stosunkiem 2:1.

Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy w związku z tragiczną śmiercią mieszkanki Sławska. Kolejno zawodnicy rozpoczęli trwającą ponad 2 godziny rywalizację o awans do drugiej rundy Pucharu Polski.

Całe spotkanie było dość wyrównane. Każda z drużyn miała swoje lepsze momenty i okazje do zdobycia bramki. Jednak to Warta Rumin częściej atakowała ze swoich pozycji, a GKS próbował kontratakować.

Bramki padły w drugiej części gry. Prowadzenie objęła Warta w 60 minucie spotkania po akcji w środku pola i strzale Łukasza Zajączkowskiego z linii pola karnego.

GKS Rzgów wyrównał po kilkunastu minutach, a o losie spotkania decydowały karne. W swoistej piłkarskiej loterii lepsi okazali się gospodarze i to oni cieszyli się z awansu do drugiej rundy Pucharku Polski .

To co nam nie pomogło to stan murawy, która nie pozwalała na rozgrywanie akcji oraz brak kilku czołowych zawodników, zwłaszcza tych z formacji ofensywnych.

Największym zaskoczeniem była w tym meczu gra Damiana Dzwoniarskiego, który rozegrał bardzo dobre zawody i okrzyknięty został przez ławkę Warty zawodnikiem meczu. Damian świetnie wkomponował się w formację defensywną Warty i mimo niewielkiego doświadczenia zagrał bardzo dojrzały futbol.

Kadrę Warty Rumin przedstawimy bezpośrednio przed rozpoczęciem nowego zespołu.

Zespołowi GKS Rzgów, który posiada spory potencjał życzymy powodzenia w kolejnej fazie Pucharu oraz w rozgrywkach B-klasy.

Skład Warty Rumin: Rafał Dęga, Michał Roszak (c ), Mateusz Kucharczyk, Mateusz Giezek, Damian Dzwoniarski, Arkadiusz Wesołowski (75 Przemysław Wełnicki), Krystian Urycki (75 Tomasz Wełnicki), Zbigniew Tarłowski, Przemysław Antczak (80 Adam Zioła), Łukasz Zajączkowski, Adam Błaszczyński