Przygotowania do rundy wiosennej

Przygotowując się do rundy wiosennej Warta Rumin, już pod wodzą nowego trenera, Jerzego Banaszaka, rozegrała cztery mecze kontrolne. Dwa z nich zakończyły się porażką. Kolejno z Wartą Krzymów 7:3 i juniorami Górnika Konin 8:6. Dwa kolejne mecze to spotkania remisowe stosunkiem 2:2 zarówno z Błękitnymi Mąkolno, jak i CKS Zbiersk.

Warta Rumin - Błękitni Mąkolno

W sparingu z Błękitnymi Mąkolno rozegranym na sztucznej murawie w Uniejowie obie bramki zdobył Dawid Płocharski.

Pierwszy gol padł po stałym fragmencie gry. Dawid wykorzystał dokładne podanie od Piotra Walczaka z rzutu wolnego i głową z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Druga bramka to efekt precyzyjnego podania Arkadiusza Wesołowskiego. Na gola zamienił je Dawid Płocharski. Otrzymując piłkę "za plecy" obrońców, wykorzystując swoją szybkość, wygrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem Mąkolna i zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

Spotkanie obfitowało w ataki obu drużyn. Cieszy fakt, że Warta potrafiła stworzyć wiele dogodnych sytuacji bramkowych w rywalizacji z zespołem z wyższej klasy rozgrywkowej. Bardzo dobrze w bramce zaprezentował się Łukasz Kotoński, który zadebiutował w barwach Warty Rumin. Dobrze do zespołu wprowadził się także Kacper Zioła.

Skład Warty Rumin: Łukasz Kotoński, Piotr Walczak, Damian Dzwoniarski, Mateusz Giezek, Zbigniew Tarłowski, Michał Roszak, Arkadiusz Wesołowski, Kacper Zioła, Adam Błaszczyński, Dawid Płocharski, Michał Marczak, Paweł Wiśniewski, Krystian Urycki, Rafał Derda, Krzysztof Balcerzak/
---

CKS Zbiersk - Warta Rumin

W Zbiersku Warta zagrała dwie różne połowy. W pierwszej połowie gospodarze uzyskali optyczną przewagę, którą udokumentowali w 20 minucie. Niedługo potem Warta skutecznie odpowiedziała. Doskonałym, kilkudziesięciometrowym podaniem popisał się Kacper Zioła, a skutecznie skorzystał z niego Krzysztof Majer. Bardzo dobrze opanował trudną piłkę i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Zbierska. Strzałem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Niestety końcówka pierwszej połowy należała ponownie do zawodników CKS. Po zamieszaniu na szesnastym metrze przebojowym rajdem popisał się napastnik gospodarzy i silnym strzałem dał ponownie prowadzenie swojej drużynie.

W drugiej połowie Warta zagrała z większym animuszem i stworzyła więcej sytuacji podbramkowych od rywala. Nie bez znaczenia był fakt, że silny wiatr, który w pierwszej połowie sprzyjał gospodarzom, w drugiej nie przeszkadzał gościom. Mimo wielu sytuacji stworzonych z gry, Warta udokumentowała swą przewagę dopiero po stałym fragmencie. Rzut wolny wykonywał Piotr Walczak. Kilku zawodników Warty absorbowało uwagę bramkarza gospodarzy. Ten nie wyszedł do piłki, która po silnym dośrodkowaniu spokojnie wtoczyła się do bramki.

Skład Warty Rumin: Krzysztof Balcerzak, Mateusz Giezek, Piotr Walczak, Damian Dzwoniarski, Zbigniew Tarłowski, Arkadiusz Zajączkowski, Kacper Zioła, Paweł Wiśniewski, Sebastian Szmajtka, Mateusz Kucharczyk, Krzyszfor Majer, Norbert Szmbelan, Jarosław Smorawski.

Kolejny mecz kontrolny Warta rozegwa z Czarnymi Brzeźno (niedziela, 8 marca - 14h00, Brzeźno)