Weekend w powiecie wrzesińskim

W poprzedni weekend seniorzy i młodzicy Warty rozegrali swoje spotkania na boiskach powiatu wrzesińskiego. Niestety zespoły z sąsiedniego powiatu nie były gościnne dla drużyny z Rumina. W ramach XVI kolejki konińskiego A-klasy Warta przegrała z Orlikiem Miłosław 0:3, z kolei podopieczni Pawła Wiśniewskiego ulegli młodzikom Victorii Września 1:3.

W meczu z Orlikiem zabrakło ofensywnego trzonu zespołu. Podczas nieobecności Pawła Wiśniewskiego, Michała Marczaka i Mateusza Suberskiego Warta miała poważne trudności z konstruowaniem akcji na połowie rywala. Orlik w pierwszej połowie stwarzał zagrożenie głównie ze stałych fragmentów gry. Po jednej z takich akcji zdobył prowadzenie. Z tej części gry należy wskazać bramkową sytuację Dawida Płocharskiego, któremu nie udało się jednak pokonać bramkarza gospodarzy w sytuacji "sam na sam".

W drugiej połowie trener nie zaryzykował wprowadzenia bardziej ofensywnego wariantu licząc na wyrównanie po kontrataku lub stałym fragmencie. Jednak w tej połowie nie udało się zagrozić poważnie bramce Orlika, który ostatecznie pokonał Wartę 0:3.

Zobacz skład Waty Rumin (kliknij tutaj)

Dobre spotkanie rozegrali zawodnicy Warty Intermarche Rumin. W meczu z Victorią Września ulegli co prawda 1:3, ale sama gra wyglądała obiecująco. Bramkę dla Warty zdobył Daniel Chajewski.