Młodzicy Warty Rumin w ogólnopolskim turnieju Intermarche Paquito Cup 2014

Zespół młodzików młodszych Klubu Sportowego Warta Rumin wziął udział w ogólnopolskim finale turnieju Intermarché Paquito Cup 2014, który w dniach od 20 do 22 czerwca rozegrany został w Trzebiatowie. Wyjazd ufundowali Sylwia i Jacek Bergerowie, właściciele supermarketu Intermarché w CH Ferio oraz Urząd Gminy w Starym Mieście.

awodnicy prowadzeni przez trenera Pawła Wiśniewskiego w stawce 20 zespołów ostatecznie zajęli 15 miejsce. Wynik ten należy uznać za sukces ponieważ Warta Rumin była najmłodszym zespołem zawodów. Różnica wieku między moimi wychowankami, a zawodnikami drużyn przeciwnych wynosiła nawet dwa lata – powiedział Paweł Wiśniewski. Pierwszy raz wzięliśmy udział w tego typu turnieju. Była to dla nas świetna zabawa, ale też okazja do zdobycia nowych doświadczeń. Myślę, że godnie reprezentowaliśmy Gminę Stare Miasto – dodał trener młodzików Warty Rumin.

Biało-niebiescy grali bardzo ambitnie z dużo silniejszymi i uznanymi rywalami. Jednocześnie wzbudzili duże zainteresowanie. W rozgrywkach grupowych zajęli czwarte miejsce. W meczu o 15 miejsce pokonali Klub Piłkarski Bór z Obornik Śląskich 2:1.

W całym turnieju udział wzięło 240 zawodników z całej Polski. W tegorocznej edycji zwyciężyli zawodnicy Lechii Dzierżoniów.

Do Trzebiatowa przyjechały wszystkie zapowiedziane drużyny i było to chyba największe wydarzenie piłkarskie w historii Trzebiatowa. Jeszcze chyba nigdy w tym mieście nie grało 20 drużyn. W ciągu dwóch dni rozegrane zostały 64 mecze. Myślę, że wszyscy wyjeżdżają zadowoleni – powiedział Piotr Nowacki, prezes klubu Intermarche Rega Trzebiatów, organizator wydarzenia.

Skład Warty Rumin: Jakub Banasik, Jakub Roszak (kapitan), Aleksander Dąbek, Jakub Mikołakczyk, Robert Skoczylas, Paweł Małas, Łukasz Zieliński, Kamil Krzyżak, Kacper Dąbek, Jakub Augustyniak, Jakub Kwiatkowski, Dawid Romanowski, Daniel Chajewski

Końcowa tabela turnieju:

1.Lechia Dzierżoniów