Osobistość konińskiej piłki nożnej trenerem Warty Rumin

Jerzy Banaszak, postać zasłużona dla konińskiej piłki nożnej, został nowym trenerem Warty Rumin. Zastąpił na tym stanowisku Przemysława Wełnickiego, który miesiąc temu zrezygnował z prowadzenia drużyny seniorów klubu z Rumina. Krótkofalowym celem nowego szkoleniowca jest utrzymanie zespołu w A-klasie. W dłuższej perspektywie trener będzie miał za zadanie zbudowanie drużyny w oparciu o lokalnych zawodników oraz szkolenie młodzieży.

Szczegóły w rozwinięciu komunikatu

Jerzy Banaszak urodził się 16 kwietnia 1956 roku. Jest znaną osobistością w świecie piłki nożnej. Jako zawodnik reprezentował barwy największych polskich klubów: Lecha Poznań, Legii Warszawa, Zawiszy Bydgoszcz oraz Górnika Konin. W samej tylko Legii spędził 4 sezony, gdzie rozegrał 45 spotkań strzelając 6 bramek. Występował na pozycji pomocnika.

Po zakończeniu kariery zawodniczej związek z dyscypliną utrzymywał jako trener. Dotychczas prowadził zespoły: Zjednoczonych Rychwał, Sokoła Kleczew, Polanina Strzałkowo, Olimpii Koło, Górnika Konin. Przed przejściem do Warty Rumin był szkoleniowcem CKS Zbiersk.

Pierwsze spotkanie zawodników z nowym trenerem zaplanowano na 10 stycznia.