Powtóka z rozrywki

W meczu XIII kolejki konińskiej A klasy, Warta Rumin podejmowała przed własną publicznością drugi zespół Górnika Konin. Mecz zakończył się porażką gospodarzy 3:5. Podopieczni Przemysława Wełnickiego nie zdobyli punktów, ale drużyna pokazała charakter. Warto również odnotować świetny debiut Mateusza Suberskiego, pozyskanego w przerwie zimowej wychowanka Górnika Konin, który zdobył dla Warty dwie bramki. Jedno trafienie zaliczył Dawid Płocharski.

Mecz przywołał najgorsze obrazy rundy jesiennej, gdzie drużyna nie radziła sobie z presją gry z „markowymi” drużynami. Nazwa Górnik Konin, Sokół Kleczew, czy SKP Słupca wiązały nogi zawodników Warty od pierwszych minut spotkania. Pamiętamy mecze, choćby właśnie z Górnikiem, gdzie trzeba było gonić wynik i odrabiać straty od stanu 0:3. Czasami udawało się osiągnąć korzystny wynik, ale zazwyczaj brakowało czasu, aby odmienić losy spotkania. Umiejętnościami nigdy nie ustępowaliśmy rywalom, wszystko działo się w głowach piłkarzy. Dla trenera to obecnie największe wyzwanie, ponieważ widać, że zespół jest poukładany. Dostrzec można zastosowanie elementów taktyki i strategię. Drużyna jest zgrana i walczy do końca, ale nie potrafi jeszcze opanować negatywnych emocji towarzyszących w początkowej fazie niektórych pojedynków.

Nie inaczej było w drugim, w tym sezonie, spotkaniu z Górnikiem II Konin. Warta przegrywała już 0:4, aby podnieść się i strzelić rywalowi kolejno 3 bramki, dając kibicom nadzieję na zdobycie punktów. Mimo dogodnych sytuacji nie udało się sprawić sensacji, a spotkanie zakończyło się wynikiem 3:5.

Ogromne brawa należą się zawodnikom za walkę do końca. Świetną zmianę dał Michał Marczak, który wprowadził świeżość do gry zespołu stwarzając raz po raz realne zagrożenie w okolicach pola karnego rywali. Wtórował mu Dawid Płocharski, który zachował skuteczność zdobywając bramkę po strzale z rzutu karnego, który został podyktowany po faulu na nim.

Tytuł zawodnika meczu bez wątpienia należy przyznać Mateuszowi Suberskiemu. Dwudziestoletni napastnik, wychowanek Górnika Konin, dołączył do zespołu w przerwie zimowej. Wszystko wskazuje na to, że Mateusz jeszcze nie raz w tej rundzie sprawi radość kibicom z Rumina.

Warta Rumin - Górnik II Konin 3:5

Strzelcy: Mateusz Subreski (dwie), Dawid Płocharski (z karnego)

Skład: Krzysztof Balcerzak, Piotr Walczak, Mateusz Kucharczyk, Mateusz Giezek, Michał Roszak, Łukasz Zajączkowski (55 Zbigniew Tarłowski), Arkadiusz Wesołowski, Adam Błaszczyński (50 Michał Marczak), Paweł Wiśniewski, Dawid Płocharski (85 Przemysław Antczak), Mateusz Subreski (75 Krystian Urycki)