Przegrana w Licheniu

Mecz ze Strażakiem Licheń nie należał do najlepszych w wykonaniu Warty Rumin. Mimo uzyskania prowadzenia i zdobycia łącznie 3 bramek, nie udało się pokonać dobrze zorganizowanych gospodarzy. Rywale strzelili łącznie 6 goli i odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo w lidze. Bramki dla Warty strzelali: Przemysław Wełnicki, Arkadiusz Wesołowski oraz Łukasz Matuszczyk.

Warta Rumin jeszcze nigdy nie odniosła zwycięstwa w Licheniu. Nie udało się przełamać tej złej passy w spotkaniu drugiej kolejki obecnego sezonu. Nic nie zapowiadało takiego finału spotkania. Goście objęli co prawda prowadzenie, jednak Strażak szybko doprowadził do wyrównania, a kolejno wyszedł na prowadzenie i osiągnął przewagę w stosunku bramkowym 4:1. Warta zdołała jeszcze zmniejszyć straty i uzyskać kontakt strzelając 2 bramki, jednak w tym dniu to był szczyt możliwości klubu z Rumina. Strażacy trafili jeszcze dwa razy ustalając ostatecznie wynik spotkania na 6:3.

Warta zaliczyła pierwsze trafienia w tym sezonie. Pierwszy raz na listę strzelców w barwach Warty wpisał się Łukasz Matuszczyk. Niech to będzie dobry prognostyk przed meczem ze Zjednoczonymi Rychwał. Pierwsze dwa spotkania rozegraliśmy z teoretycznie silniejszymi rywalami, gdzie trudno było o zdobycz punktową. Jednak kolejny mecz musi przynieść przełamanie, jeśli klub chce myśleć o wyższej pozycji w tabeli.

Skład Warty Rumin:
Bartosz Jóźwiak (’70 Krzysztof Blacerzak), Mateusz Giezek, Mateusz Kucharczyk, Damian Dzwoniarski, Michał Roszak, Przemysław Wełnicki, Arkadiusz Wesołowski, Adam Błaszczyński, Przemysław Antczak (’65 Tomasz Wełnicki), Łukasz Matuszczyk, Norbert Szambelan (’85 Tomasz Nowakowski),