Przemysław Wełnicki nie jest już trenerem Warty Rumin

Dość niespodziewanie rezygnację z funkcji trenera zespołu seniorów Warty Rumin złożył Przemysław Wełnicki. Szkoleniowiec prowadził zespół od lipca 2013 r. Zarząd prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnymi następcami. Decyzja o nowym trenerze zostanie oficjalnie ogłoszona 5 stycznia.

a kadencji trenera Wełnickiego klub zaliczył najlepszy sezon w A-klasie w rozgrywkach 2013/2014, gdzie zajął 7 miejsce, oraz najgorszy start w rozgrywkach i tym samym najgorszą rundę jesienną w trwającym obecnie sezonie. Łączny, ligowy bilans Przemysława Wełnickiego to 10 zwycięstw, 22 porażki i 1 remis. We wszystkich spotkaniach prowadzonych przez trenera drużyna zdobyła 64 bramki, a straciła 105.

Przemysław Wełnicki jest trenerem z bardzo dobrym warsztatem. Wprowadził dużo świeżości do drużyny, pokazał nowe metody treningowe. Zaaplikował schematy taktyczne, a także zmienił grę obronną zespołu. Niestety trener nie ukończy swojej misji. Zrezygnował w trudnym dla zespołu momencie. W rundzie wiosennej poprowadzi drużynę Tulisii Tuliszków.

Nie będziemy skupiać się na tym, czego trenerowi nie udało się zrealizować. Klub musi skupić się na walce o utrzymanie oraz na rozwoju drużyn młodzieżowych.

Przemysłowi Wełnickiemu składamy podziękowania za współpracę, a w Nowym Roku życzymy powodzenia w życiu prywatnym i zawodowym.