Warta Rumin - Przyjaciele

Wynikiem 6 do 6 zakończył się towarzyski mecz, w którym Warta Rumin podejmowała swoich Przyjaciół. Mecz został zorganizowany z okazji jubileuszu 10-lecia istnienia klubu sportowego z Rumina. W drużynie Przyjaciół wystąpili przedstawiciele lokalnego samorządu z Ryszardem Nawrockim, wójtem Gminy Stare Miasto, na czele, Paweł Gradecki oraz Ireneusz Hajdasz, radni Gminy Stare Miasto, ks. Mirosław Dereszewski, proboszcz parafii w Starym Mieście, sponsorzy oraz byli i obecni działacze oraz sympatycy klubu.

Drużynę Przyjaciół poprowadził Janusz Piotrowski, poprzedni trener seniorów Warty. Uroczystość swoim występem uświetnił występ Mażoretek. Meczowi towarzyszyła świetna atmosfera, pogoda i licznie przybyła publiczność.

Przed meczem miała miejsce wyjątkowa oprawa i prezentacja zawodników w formie znanej z meczów siatkówki. Samo spotkanie poprzedziła modlitwa sportowca. Pojedynek, który zakończył się remisem przyniósł wiele emocji i niespotykanych zdarzeń na boisku. Jednak najważniejsze, że klub mógł podziękować za współpracę tym, z którymi od początku istnienia budował swoją pozycję.

Spotkanie zakończyło wręczenie wyróżnień dla najlepszych zawodników meczu oraz wspólna biesiada przy grochówce i ciastach przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Rumina.

Ogromną niespodziankę sprawił działaczom proboszcz parafii ze Starego Miasta, ks. Mirosław Dereszewski, który ufundował klubowi komplet strojów marki ZINA.

• Najlepszy Wójt na boisku: Ryszard Nawrocki
  • Najlepszy Proboszcz na boisku: Mirosław Dereszewski
  • Najlepszy bramkarz: Ireneusz Glanc
  • Najlepszy obrońca: Janusz Kujawa