Zwycięstwo z GKS Osiek Wielki

Warta Rumin pokonała w dzisiejszym meczu towarzyskim zespół GKS-u Osiek Wielki 2:1. Obie bramki dla Warty zdobył Norbert Szambelan.

Mecz przebiegał pod dyktandem gospodarzy, którzy kontrolowali przebieg spotkania. Warta stworzyła sobie wiele okazji bramkowych, z których tylko dwie udało zamienić się na gole.

Dzisiejsza gra Waty mogła się podobać. Nie brakowało akcji kombinacyjnych w środku pola, jak i ze skrzydeł. Defensywa potrafiła z kolei wyeliminować z gry najgroźniejszych zawodników GKS-u Osiek Wielki. To dobry prognostyk przed ligą.

Warto odnotować niewykorzystany rzut karny dla gości.

Ponadto cieszy powrót Dawida Płocharskiego do składu Warty Rumin. Wraz z doświadczonymi i sprawdzonymi zawodnikami oraz z nabytkami i nowymi twarzami, Warta stanowić będzie ciekawy zespół. Początek sezonu już za dwa tygodnie. W pierwszym meczu Warta podejmować będzie u siebie spadkowicza z klasy okręgowej Tulisię Tuliszków.

Skład Warty Rumin: Rafał Dęga, Mateusz Giezek, Mateusz Kucharczyk, Piotr Walczak, Zbigniew Tarłowski, Łukasz Zajączkowski, Przemysław Wełnicki, Przemysław Antczak, Krystian Urycki, Norbert Szambelan, Dawid Płocharski, Tomasz Nowakowski, Adam Błaszczyński.